Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Sony prepustilo takmer tisíc vývojárov, chce sa zamerať na PC a mobily

Ďalšie obrovské prepúšťanie

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sony Interactive Entertainment Wallpaper

Sony dnes z divízie PlayStation prepustilo skutočne veľké množstvo zamestnancov. Ide o osem percent pracovnej sily interných štúdií a niektoré štúdiá teda úplne zavreli. Zasiahlo to malé, ale aj veľké štúdiá.

Len nedávno pritom Sony prepustilo ľudí z Naughty Dog a zrušili The Last of Us Factions, neskôr prepustili aj ľudí z Bungie, Media Molecule a projekt zrušili aj v Deviation Games

O prácu prišlo 900 ľudí z PlayStation Studios

Nepríjemnú správu sa dnes dozvedelo okolo 900 vývojárov mnohých štúdií PlayStation. Medzi nimi Insomniac Games, Naughty Dog, Guerilla Games, Firesprite a Sony zatvorilo celé štúdio London, ktoré vyrábalo VR hry. V Británii skončí prácu mnoho ľudí pod štruktúrou Sony Interactive Entertainment. 

Hermen Hulst, šéf SIE pred časom povedal, že Sony potrebuje iný prístup a iné zdroje, aby mohlo svoje hry vydávať na nové platformy - PC a mobily. 

Rovnako nový prezident PlayStationu, Hiroki Totoki, ktorý nastúpil ako náhrada za Jima Ryana povedal, že PlayStation má možnosť rastu len na iných platformách. 

Zdá sa, že Sony bude teraz viac outsorcovať a portovať hry na iné platformy a menej sa bude zameriavať na extrémne finančne nafúknuté a ťažko návratné projekty, ako napríklad Marvel's Spider-Man 2.

Marvel's Spider-Man 2 Spiderverse Multiverse

Leak: Insomniac Games má pracovať na multiplayerovej Spider-Verse hre

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry