Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Galaktickú vojnu v Helldivers 2 riadi jeden človek

Volá sa Joel a vojnu dokáže zmeniť aj uprostred noci.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Helldivers 2 Recenzia 5

Vývojári Helldivers 2 sa podelili s jednou zaujímavosťou, ktorá konečne vysvetľuje, ako vlastne funguje galaktická vojna v hre. Totiž hráči spoločne oslobodzujú planéty obsadené chrobákmi a robotmi, aby potlačili nepriateľa ďalej od Super Zeme.

Tento simulovaný konflikt sa odohráva na dvoch stranách hviezdnej sústavy, pričom hráči môžu denne získavať nové územia, ale utrpieť aj straty.

Dnes už vieme, že celú galaktickú vojnu v Helldivers 2 riadi jeden človek. Ťahá za nitky, jeho úlohou je byť Game Master podobne, ako v hrách Dungeons & Dragons. Môže meniť pravidlá hry a posúvať fronty.

Helldivers 2 Recenzia PC PS5

Helldivers 2 - Recenzia

Jeho meno je Joel a svoju prácu berie veľmi vážne. V hre má niekoľko systémov, ktoré mu dovoľujú meniť priebeh vojny. Môže sa zobudiť v strede noci a pridať Automatonom na sile, aby oslobodenie danej planéty nebolo také jednoduché. Joel tak dokáže aj presúvať jednotlivé fronty, nahnať hráčov na planéty, kde je ich služba žiadúca viac. Vývojári majú v rukáve mnoho prekvapení, ktoré budú postupne do vojny nasadzovať a práve Joel ich bude môcť využívať na oživenie galaktického konfliktu.

Čoskoro by sa mal front presunúť znovu na planéty Terminidov, čo naznačuje aj očakávaný príchod bojových robotov, takzvaných mechov.

Helldivers 2 Recenzia 8

Arrowhead navýšili kapacitu serverov Helldivers 2

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry