Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Marvels Spider Man 2 Photo 1 scaled

Face2Face: Playstation 5 si po dvoch rokoch skutočne vyžaduje veľkú dôveru jej majiteľov.

Rok v znamení pokračovaní.

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský

Nové pokračovanie hrdinky Aloy v Horizon: Forbidden West, tak dlho očakávaný siedmy diel v sérií Gran Turismo či uzatvorenie nórskej ságy God of War vyčarili mnohým hráčom úsmev na tvári. Ich 9-ročná konzola PS4 zažila azda jeden zo svojich najlepších rokov, čo sa týka exkluzívnych hier. No a potom je tu Playstation 5. Tam je už príbeh úplne iný. 

God of War Ragnarök Recenzia PS5

God of War Ragnarök - Recenzia

Zatiaľ, čo minulý rok sme na novú generáciu dostali exkluzivity ako Ratchet and Clank, Returnal či Deathloop, tento rok bola ponuka ďaleko slabšia. Dostali sme hru Ghost Wire: Tokyo, z ktorej sa nakoniec tak prelomový zážitok nekonal. No a potom to bol remaster Uncharted a remake The Last of Us. Každý si na tieto staro nové tituly určite už spraví názor sám. Každopádne, tým sa next-gen zážitok pre tento rok končí. Samozrejme, aj vyššie zmienené PS4 hry boli dostupné a vylepšené pre PS5, no zďaleka nevyužili potenciál, aký môže nová konzola mať.

Kúpiť alebo nekúpiť?

Teraz sa určite tešia všetci, čo si ešte pred vydaním Playstation 5 povedali, že si počkajú, kým zlacnie a kým na ňu budú poriadne hry. Väčšinou to tak aj skutočné býva, že sa nová konzola vyplatí kúpiť možno až vo svojej menšej SLIM revízií, kde je na nej už aj skutočne čo hrať, no v prípade tejto generácie to tak zatiaľ vôbec nevyzerá. 

Tip: Lajkni našu stránku na Facebooku, prinášame tam denne kopec zaujímavostí 

Ceny PS5 išli hore, čo je v prípade SONY bezprecedentný krok. A aby toho nebolo málo, mnoho predajcov si kvôli nízkej dostupnosti aj po dvoch rokoch vydania účtuje ešte niečo extra. Je to teda stav, ktorý ani zďaleka nepredstavuje ideálnu situáciu.

PlayStation 6 console concept

Nová generácia konzol Xbox a PlayStation 6 prídu najskôr v roku 2028

V závere roka sa aspoň niektorým titulom darí ako tak držať nadšenie z novej generácie, hovorím najmä o A Plague Tale: Requiem a novom Need for Speed Unbound. Tie už totiž konečne na predošlú generáciu zabudli a rozhodli sa dívať radšej dopredu. Ani ten pohľad však nie je v prípade Playstation úplne jasný, pretože sme sa tento rok nedočkali žiadneho väčšieho eventu, kde by boli nové hry predstavené. Zatiaľ vieme len o Spider-manovi 2, ktorý by mal prísť budúci rok a o Wolverínovi, ktorý vychádza... niekedy. Za dlho.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Marvel's Spider-man 2 Trailer

Marvel's Spider-man 2 Trailer

Napriek všetkému hore zmienenému nie je možné konštatovať, že by boli hráči nespokojní. Predsa len, hry ako God of War, Gran Turismo a Horizon sú obrovské a najmä veľmi dobré tituly, ktoré sa len tak niekde inde nájsť nedajú. Nie sa teda čomu diviť, že nový šéf Playstation Jim Ryan využíva každú príležitosť, ako tieto úspechy otočiť v čo najlepší biznis. Koniec koncov, všetko je v prvom rade o peniazoch a po tejto stránke nepochybujem o tom, že sa SONY skutočne darí a nemieni to len tak skoro zmeniť. Vidieť je to aj pri Call of Duty, ktorého sa drží zubami nechtami. Napriek tomu, že sa ešte nič neodsúhlasilo, už teraz začína mať celá dohoda na herný biznis pomerne silný vplyv.

Viac kritických článkov nájdete v sekcii Face2Face

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Hráči cez exploit nakupujú roky PlayStation Plus Premium za polovicu

Hráči cez exploit nakupujú roky PlayStation Plus Premium za polovicu

Ako získať PS Plus Premium za cenu obyčajného PS Plus?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Insomniac Games a Marvel vydajú Spider-Man komiks, bude prequelom k Spider-Man 2

Insomniac Games a Marvel vydajú Spider-Man komiks, bude prequelom k Spider-Man 2

Komiks vyjde už tento Piatok, 6. Mája.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PlayStation 5 predal 30 miliónov kusov

PlayStation 5 predal 30 miliónov kusov

December 2022 bol zatiaľ najsilnejší mesiac.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sony vypína PS5 funkciu, ktorú takmer nikto nepoužíval

Sony vypína PS5 funkciu, ktorú takmer nikto nepoužíval

Bola to jedna z exkluzívnych noviniek na PS5.