Posledná epizóda

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

CMan - CMS systém ušitý na mieru pre web CentrumHer

CMan je CMS systém postavený na technológií PHP.

CMan je nový CMS (Content Managment System) systém, ktorý sme si pre potreby CentrumHer vybudovali sami, od základu. Systém spĺňa všetko, čo by ste od podobného systém chceli - rýchlosť, správa článkov, tagov, kategórií, médií či používateľov. S menším programátorským zásahom by na danom systéme mohol bežať hociktorý iný blog či novinkový portál.

Jeho vývoj, testovanie a ladenie pre naše potreby trval viac ako rok. Za vývojom stojí Marek Jaroš, ktorý ho programoval popri škole/brigáde vo svojom voľnom čase. 

Každopádne, vývoj nášho CMana spustením vynovenej verzie webu CentrumHer nekončí. Stále máme zoznam fičúr, nápadov a bugov, ktoré chceme v najbližšej dobe vyriešiť. 

Ak máte nejaké nápady či postrehy, ako náš systém vylepšiť, určite nám ich zašlite na náš redakčný mail redakce@centrumher.eu. Taktiež budeme radi, ak nám napíšete, ak ste natrafili na nejakú chybu.